PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=896}

Miś

7,8 340 746
ocen
7,8 10 1 340746
8,2 39
ocen krytyków
Miś
powrót do forum filmu Miś

Uwielbiam te malutkie niuanse w tym filmie! Napis "Tęcza - Sręcza" na kafelkach w toalecie to tylko jeden z tych rewelacyjnych smaczków! To one właśnie decydują o tym czy film staje się kultowy, czy zapominasz o nim po wyjściu z kina. dzięki nim chce Ci się oglądnąć ten film po raz drugi, trzeci i kolejny... MIŚ jest pełen takich s,aczków właśnie!

ocenił(a) film na 10
mgruszecka

Tak jest! Zawsze się z tego śmieję i przypominam tą scenę, gdy słyszę kogoś kaszlącego podczas ważnej uroczystości!

ocenił(a) film na 10
Jacobi

Uwaga ! Uwaga ! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście... wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.

ocenił(a) film na 9
baraja_2

Aaaaaaaaaaaaa nie zauważyłam tego do tej pory. Czad! A myślałam, że mam przenicowaną całość :D Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

baraja_2

w którym to momencie? szukam, szukam i nie mogę wyczaić ^^

ocenił(a) film na 10
Jacobi

Pracownik lotniska wpuszczający pasażerów do budynku: Chwileczkę, sprawdzę w instrukcji. Mama, mama... Matka. "Matkę możecie pożegnać machaniem z tarasu widokowego."

ocenił(a) film na 9
Jacobi

Wlasnie przechodzilem tedy przypadkiem z tragarzami i widze, ze straszny burdel macie tutaj w tym Archeo, tzn... tfu! .. siodme plenum spoldzielni Zenum macie tutaj... :P
A tak w ogole to latamy sobie z kolega samolotami, bo wojsko laczy ludzi na cale zycie....eee... to chyba tez nie z tego filmu ;)

ScottiePippen

ktoś wspomniał wcześniej o tatuażach Dyrmana. Dało się zauważyć, że na ramieniu ma wytatuowane serce i wspaniały napis MIŁOŚĆ TO BÓL
:))))))))))))
myślę, że to podobnego rodzaju smaczek co Tęcza Sręcza

ocenił(a) film na 10
Jacobi

Zawsze leżę i kwiczę przy:
"śpi, Misiu, śpi! Śpi jak bóbr..."
pozdrawiam wszystkie susły :)

Jacobi

W ubikacji słowa: "Piętnaście lat, ale będę apelował" wypowiada sam Jan Himilsbach.

ocenił(a) film na 10
Jacobi

Scena z policjantem i choinkami:
– Czekajcie! Czekajcie! Zaczekajcie chwilę! Dajcie mi jeszcze jedną... dla brata... co?
– Czekaj, czekaj, czekaj, czekaj, czekaj, czekaj! Co to znaczy „dajcie”? Co to znaczy „dajcie”? Darmo mamy dać? Przecież towar kosztuje, tak?
– Noooo...
– Dobra! Potrzymajcie, zaraz wracam!
I scena z zatrzymywaniem syrenki.

ocenił(a) film na 7
Jacobi

A parodia tematów żywieniowych?
1) kultowa scena w barze mlecznym Apis
2) scena z parówkami zaczynająca się od słów: "Kucharz! Szerokim gestem, szerokim gestem! Więcej, więcej pary idioto! I wyciągasz parówki! Parówki wyciągasz! Parówki!"
3) "Panie ja tu mięso mam."
4) "Widzisz synku, tak wygląda baleron."

Ech, nie zrozumie tego filmu ten, kto nie pamięta tych czasów. Dla młodzieży Miś to jak bajka o żelaznym wilku.

ocenił(a) film na 9
xtomix

to ja dodam:
1/ Córka mi się urodziła, jest okazja. Co? Znowu? Nie to ta sama, co dwa lata temu ale dziecko jest dziecko wypić zawsze można.
2/ Przyśpiewka w piwnicy: Raz, dwa, raz, dwa, trzy, pięć, sześć, siedeeem, osieeem. :D
3/ Dwie (pytanie o liczbę butelek z wódką). NIe, jedną - autem jestem :D. Aaaaaaa i te tykające zegarki w szufladzie :D
4/ Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział.
5/ Pani Krysiu, pani wytrze tę szminkę, bo klient znów będzie się awanturował (ciąg dalszy z klientem w krawacie) :D


ocenił(a) film na 9
honey_filmaniak

Z twarzy podobny zupełnie do nikogo :)

Jacobi

Filozoficzne rozważania Palucha o miłości, scena jest zaraz po scenie seksu Rysia i Oli. Paluch jest z kolegą w barze i popija piwo, romantyczna sceneria, bo stoją przy zbitej szybie. Paluch zaczyna:
- Tak sobie czasem myślę, czy miłość to w ogóle w życiu jest możliwa. Czy to w ogóle jest takie coś.
- Miłość?
- No miłość... Czy to w ogóle jest możliwe...
- Noo... w telewizji to często pokazują miłość, jak jacyś tam się kochają albo mówią.
- No. Ja też tak myślę, w życiu to jest nie możliwe.

samo życie:)

Jacobi

W teatrze:
-Niech się pan z łaski swojej odchyli troszkę, bo ja nic nie widzę.
-To niech pan idzie do lekarza, od OCZÓW.

ocenił(a) film na 10
Jacobi

"nie ma dublera dla sapera" wesoła komedia frontowa ;) Miś to dla mnie najlepszy film jaki widziałem, znam go na pamięć !

reynewan79

"Szefowo czy ja palę? Ja palę cały czas i odpala papierosa:)

ocenił(a) film na 10
Jacobi

"Przyszłem wcześniej gdyż, nie miałem co robić" xD

ocenił(a) film na 8
Jacobi

Nie musicie samodzielnie spisywać tekstów z "Misia" własnoręcznie. Poniżej: link do pełnego SKRYPTu, z podziałem na sceny (bardzo przydatne):
http://www.bareja.neostrada.pl/glowna.htm

ocenił(a) film na 10
Jacobi

A plakat "Nie ma dublera dla sapera" - komedia wojenna? To też było genialne

ocenił(a) film na 10
Jacobi

"Kawa i wuzetka są obowiązkowe - bijemy się o Złotą Patelnię"

"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości i wasz syn - nagle - którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie, że siedzi z tyłu..."

Scena z tłumaczem, do którego śmigał i Miś i minister :D

"Ja już policzyłem, tu jest 121 osób. Czuwaj."

"Prasłowiańska grusza daje schronienie plebejskiemu uciekinierowi"

"Obwiązać szmatami, że niby dzieci zęby bolą. W tamtych latach nie było takiej opieki dentystycznej."

"Innymi słowy, przywozicie cztery kilo obywatela mniej. A jakby wszyscy tak robili, to byłoby nas mniej coraz, Polaków."


Zresztą, cały film można zacytować, wszystko śmieszne :D Do poszukania tematu na FW zainspirował mnie napis "Tęcza-Sręcza", który dostrzegłem po raz pierwszy, oglądając Misia po raz 30 pewnie :D Uwielbiam te smaczki, genialny film.

ocenił(a) film na 10
Jacobi

"Dwie? Jedna, wozem jestem". "Za rzeczy pozostawione w szatni, szatniarz nie odpowiada"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones