PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=896}

Miś

7,8 340 746
ocen
7,8 10 1 340746
8,2 39
ocen krytyków
Miś
powrót do forum filmu Miś

Tak, nie jestem szczególnym wielbicielem filmów Barei, traktuję je jako swoistą rejestrację absurdów i dziwnych zasad, w ramach którch egzystowało społeczeństwo w okresie PRL. Fakt, są sceny typowo komediowe, ale głównie zabawne - z naszego , współczesnego punktu widzenia. Bawi nas to co kiedyś NIE było zabawne, ale było. Nikt się nie śmiał z łyżek na łańcuchu - musiał je zaakceptować aby móc zjeść w barze.
Ogladam ten i inne filmy z tamtych czasów jako smutną rejestrację świata istniejącego z żalem i współczuciem(całe szczęście że moja młodość przypada na obecne czasy a nie wtedy)- może dla tego iż moja mama wychowywała mnie w latach 70-tych, walcząc o każdą butelkę śmietany i czekoladę.
Ech pewnie powiecie - zgorzkniały staruch - a nie... tylko ja wolę komedie kręcone jako komedie.
A swoją drogą te filmy to także rejestracja ( na co nikt chyba nie zwrócił uwagi) powszechnego braku znajomości poprawnego języka polskiego. Powszechna jest wulgaryzacja i zhamienie. Język jest pełem błędów ( vide "...temu misiu") . Prostactwo które z jednej strony może i śmieszy - ale mnie razi. Wiem powiecie że zgreduję i wymagam niewiadomo co - no cóż, może i tak ale nie lubię propagandy prostactwa i braku kultury.
Ktoś powie, że to przecież ironia i kpina - obawiam się że jest to dorobiona po fakcie teoria "wzbogacajaca" tło merytoryczne filmu.
Ciekaw jestem czy jestem sam z takimi poglądami ?

użytkownik usunięty
Przemekm

Do Sueza-malkontenta
Suez,chłopie,zdaje się,że przyganiał kocioł garnkowi...Zarzucasz autorom filmu,że robią błędy w posługiwaniu się językiem polskim.Natomiast sam kaleczysz go fatalnie.Nie pisze się "zhamienie", tylko "schamienie".Oj,chyba nie uważaliśmy w szkole na lekcjach języka polskiego,co?A że trochę zgredujesz,to swoją drogą.Z tego,co piszesz,wynika,że nie jesteś jakimś stuletnim dziadkiem,więc trochę więcej luzu.Pewnie,że sformułowanie "temu misiu" nie jest poprawne i to każdy wie.Ale przecież o to właśnie w tym filmie chodzi.Zwrot "temu misiowi" nie miałby tego charakterystycznego wydźwięku.Szanuję Twoje poglądy i rozumiem,że film mógł Ci się nie podobać,bo przecież nie musi podobać się każdemu.Niemniej jednak tysiąc razy wolę "Misia" od współczesnych komedii typu "Nic śmiesznego" czy "Ajlawju" czy też inny "Dzień świra",że już nie wspomnę o "Gulczas,a jak myślisz?"To dopiero są przykłady wulgarności i prostactwa!(przepraszam,jeśli mój komentarz uraził miłośników tego typu filmów).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones