PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=896}

Miś

7,8 340 672
oceny
7,8 10 1 340672
8,2 39
ocen krytyków
Miś
powrót do forum filmu Miś

Sentyment

ocenił(a) film na 10

Mam do tego filmu sentyment. Miałem sześć lat jak go oglądałem i kompletnie nie rozumiałem co tam się dzieje ale bardzo mi się podobał. Ten klimat starych czasów i beztroskiego dzieciństwa to było coś. Dzisiaj oglądając go tęskni się za tamtymi czasami. Dzisiaj mamy wyścig szczurów, kiedyś może nie było takich możliwości jak dzisiaj ale życie było spokojne. Było mnóstwo zakładów pracy, można było przebierać w ofertach. Ludzie rodzili dzieci i nie mieli stracha że nie będą mieli co do garnka włożyć. Dzisiaj produktów mamy tysiące a pracy ze świeczką szukać. Fajnie było by żyć w tamtych czasach jeszcze raz. 10/10

ocenił(a) film na 10
Burnwash

Ty sobie żartujesz prawda? Błagam, powiedz, że żartujesz...

Te wszystkie zakłady pracy były konkurencyjne TYLKO w świecie socrealizmu gdzie wymienialiśmy się dobrami z krajami ZSRR. Otwarcie rynków na zachód pokazało jak słabą byliśmy gospodarką, a w dodaku sterowaną odgórnie i w żaden sposób nie odpowiadającą potrzebom rynku. Skoro twierdzisz, że TYYYYYLE było tych zakładów, to odpowiedz na pytanie, czemu na samochód czekało się 15 lat, a (w niektórych okresach) w sklepach był tylko ocet?
Dziś jest wyścig szczurów? I bardzo dobrze, bo dzięki temu nasza kadra liczy się na zachodzie a zachodni pracodawcy chcą u nas inwestować i nas zatrudniać. Za komuny na jedno stanowisko przypadały 3 osoby bo KAŻDY musiał mieć pracę.
Twierdzisz że ludzie nie rodzą dzieci? No bardzo ciekawe, bo z moich znajomych niemal wszyscy mają po dwójce...
A co do pracy? Cóż. Z własnego doświadczenia wiem, że brakuje nie pracy, tylko LUDZI DO PRACY. Jak ktoś chce to z pewnością pracę znajdzie.

A jak ktoś chce czerpać wiedzę o komunie z filmów typu Miś, czy Alternatywy to życzę powodzenia. Równie dobrze można się uczyć o wojnie z Allo Allo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones