PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=896}

Miś

7,8 340 746
ocen
7,8 10 1 340746
8,2 39
ocen krytyków
Miś
powrót do forum filmu Miś

I z czystym sumieniem mogę mu wystawić 10.

ocenił(a) film na 10
apage82

Ja i po kolejnej setce też dam 10 ;-)

ocenił(a) film na 10
apage82

dokładnie, za każdym razem tak samo śmieszny :)

ocenił(a) film na 10
apage82

Za każdym razem odkrywam coś nowego w „Misiu”, chociaż widziałem go dziesiątki razy – i za to go kocham, bo nigdy się nie nudzi. Jest tam taka ilość wątków, historii, epizodzików, że nie sposób chyba zapamiętać wszystkich i dlatego można go oglądać bez końca.

ocenił(a) film na 10
karlolek91

Dokładnie tak - żadnych dłużyzn, zbędnych scen - można by obdzielić nimi kilka niezłych filmów. Dziś nie potrafią nakręcić niczego, co mogłoby choć pretendować do tej ligi. Podobnie, jak Machulski nie stworzy już niczego na miarę "Seksmisji".

ocenił(a) film na 10
Max66

Tu się nie zgodzę. W „Weselu” Smarzowskiego też jest duża ilość epizodów i niuansików, które można wyłapywać przy dwudziestym oglądaniu filmu, ale oczywiście daleko mu do „Misia”. Myślę, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest nastawienie na szybki zysk. Nie wiem, ile czasu powstawał scenariusz i zdjęcia do „Misia”, ale dziś trudno byłoby to powtórzyć. Choć, przeglądając internet, można znaleźć mnóstwo absurdów z życia wziętych (tzw. bareizmy wiecznie żywe) i dziwię się, że Tym nie wykorzystał choć części z nich przy tworzeniu „Rysia”, który miał szansę zostać „Misiem” naszych czasów.

ocenił(a) film na 10
karlolek91

Fakt, zapomniałem o "Weselu" (a dałem mu 9/10), choć ono raczej zalicza się do kategorii "komediodramat". A Tym faktycznie nie udźwignął tematu w "Rysiu". Zdecydowanie bardziej udaną kontynuację "Misia" stworzył Chęciński (ale to było 21 lat temu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones