PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=896}

Miś

7,8 340 672
oceny
7,8 10 1 340672
8,2 39
ocen krytyków
Miś
powrót do forum filmu Miś

no właśnie... ale. Film jest pełen kultowych dialogów i inteligentnych żartów, wiec każdemu kto nie oglądał (jesli jest ktoś taki?!) polecam ten film, tym bardziej, że często wykorzystuje się z niego pewne cytaty typu "łubudubu" czy "motyla noga" więc warto być zorientowanym skąd one pochodzą :). No ale, odnoszę wrażenie, że film jest strasznie chaotyczny. Może to wina scenariusza albo montażu, no ale to mi właśnie w nim przeszkadza...

VegaS7

o to chodzi. Chaos u Barei zawsze byl

janek818

Przy kapitalnych i aktualnie wszechobecnych w tv "Zmiennikach", to nawet prosta historia. Tam to dopiero, jak to powiedział pan "Lisek" u von Triera: "Króluje chaos!"
Nawiasem mówiąc, dla mnie "Zmiennicy" dorównują "Misiowi" i biją na głowę kultowe "Alternatywy 4". Tutejszy klient baru mlecznego (obecnie Pietrek/det. Ostrowski, nie mylić z Rutkowskim) zagrał tam rolę swojego życia.

ocenił(a) film na 9
VegaS7

Z powodu tego chaosu warto go oglądać po kilka razy. Po pierwszym obejrzeniu zauważa się tylko gagi i nie jest się w stanie powiedzieć o czym ten film był. Na fabułę zaczyna się zwracać uwagę dopiero z którymś kolejnym podejściem. Ale wato sobie ten trud zadać.
Niestety nie jest to kino dla każdego. Wymaga specyficznego, ironicznego poczucia humoru i myślenia. Więc jeśli ktoś nie dysponuje takowymi przymiotami to film go tylko zirytuje. Jednak spróbować nie zaszkodzi.

ocenił(a) film na 5
2222

Młode pokolenie także nie zrozumie tego filmu.

ocenił(a) film na 10
Pink_Phink

Twoje? Czyli jakie? Na pewno jest tak, ze skoro Ty nie rozumiesz, inni też nie mogą?

Pink_Phink

ja się zaliczam do młodego pokolenia ale jakoś ten film rozumiem - wystarczy obejrzec ze 2 razy i poszperać trochę lub popytać rodziców o niektóre absurdy PRL-u

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones