PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=896}

Miś

7,8 340 456
ocen
7,8 10 1 340456
8,2 39
ocen krytyków
Miś
powrót do forum filmu Miś

Dzisiaj w Empiku natknąłem się na nowe wydanie DVD tego filmu, tyle że tym razem na płycie Miś
znajduje się po rekonstrukcji. Było to wydanie książkowe, a poza tym w takiej samej wersji (i też po
rekonstrukcji) było na półce także "Poszukiwany, poszukiwana", "Krzyżacy" oraz "Nie ma róży bez
ognia". Planuję się załapać na to wydanie, jak i na pozostałe filmy Barei w tej serii ("Krzyżaków" też
być może sobie kupię). A co do komedii Staszka to mam nadzieję, że ukazało się na płycie również
zrekonstruowane "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" albo "Brunet wieczorową porą".

ocenił(a) film na 8

Niektóre kanały telewizyjne sporadycznie puszczają polskie filmy po rekonstrukcji cyfrowej i odświeżeniu obrazu. Na przykład, w miniony weekend TVN7 pokazała "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz". Nie powiem, wrażanie jest - w porównaniu z tym, co widzę na mojej starszej DVD - więcej, niż korzystne.

Ale jeśli chodzi o zakup znanego, kultowego filmu na nowym nośniku - to ja poczekam na Blu-raya. Może się kiedyś doczekam.

ocenił(a) film na 10
Film_Polski

studia filmowe (Kadr i Tor i nie tylko) może końcu zdecydują się wydać te perełki polskiej kinematografii na bluRay. na youtube można znaleźć fragmenty tych filmów w pełnym HD 1080p (nie chodzi mi o wrzucone całę filmy bo te są tylko w 480p) a skoro tak dobrze to wygląda na youtube (po kompresji) to na płycie bluray w pełnym bitrate musi wyglądać po prostu rewelacyjnie! :D czekam z niecierpliwością!

ocenił(a) film na 10
belamyszkow

Póki co przed nami premiera "Misia" po rekonstrukcji w HD – jutro o 17:25 na TVP1. Ciekawe tylko, w jakich proporcjach.

ocenił(a) film na 10
karlolek91

też się zastanawiam nad proporcjami... Na kanałach youtube studia wrzucają fragmenty filmóww 1080p i 4:3 (np. "Brunet wieczorową porą"), Ale ostatnio na tvn leciał "Brunet..." po rekonstrukcji w 16:9. Więc mam nadzieję że w przypadku "Misia" w tv będzie 16:9 :)

ocenił(a) film na 8
belamyszkow

No i było 16:9. Czyli chyba obraz przycięty i góry i u dołu.
Poziom rekonstrukcji obrazu... powiedziałbym: nierówny. Niektóre ujęcia owszem, radują oko swoją ostrością, ale daleko nie wszystkie. No i w TVP1 HD nie usłyszałem dźwięku przestrzennego: tylne głośniki mojego kina domowego uparcie milczały. Czyżby cyfrowa rekonstrukcja dotyczyła wyłącznie obrazu?

ocenił(a) film na 9

Czy nie ma jakichś zapowiedzi, co do wydania Misia na nośniku blu-ray?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones