PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174190}
6,2 75
ocen
6,2 10 1 75
Historia o proroku Eliaszu z Wierszalina
powrót do forum filmu Historia o proroku Eliaszu z Wierszalina

Zrealizowany w ramach Tetatru TV "Prorok Ilja" z Jerzym Trelą w roli głównej IMHO zdecydowanie lepsze.

Inga__filmweb

Czyli są 2 filmy o tym proroku? Gdzie można obejrzeć "proroka ilja"? Bo historia o proroku Eliaszu jest na yt.
Kiedyś moi rodzice mieli to nagrane na kasecie wideo i bardzo bałam się tego filmu, pamiętam tylko jakaś kobietę trzymana w chlewie. W "historii proroka Eliasza" nie mogę znaleźć tej sceny.

aurora_21

Tak. Oprócz omawianego tutaj filmu był jeszcze tetr TV (ale kręcony w plenerach, więc trudno to nazwać teatrem).

Niestety nie wiem gdzie to można znaleźć. Ja to widziałam w telewizji i późniejsza "Historia o proroku Eliaszu" nie zrobiła na mnie wrażenia. Ale sceny z chlewem nie pamiętam - bo może po prostu nie pamiętam.

Ten teatr o którym pisze to jest to:
https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=521436

Ciekawostka jest, że prorok Ilja (Jerzy Trela) pojawi się w roli drugoplanowej w kolejnej telewizyjnej sztuce tego samego reżysera czyli "Carze Mikołaju". To opowieść kręcona w tych samych plenerach i tym samym klimacie. Również bardzo mi sie podobało.
Tutaj więcej: https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=521202



Inga__filmweb

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Myślę, że "Prorok Ilja" to na 90% film z kasety wideo, który pamiętam z dzieciństwa. Moje wspomnienia mogą być zniekształcone, poza tym nigdy nie obejrzałam całości bo za bardzo mnie to przerażało. Szkoda, że nie można tego nigdzie obejrzeć. Jestem bardzo ciekawa jak odbierał to mój dziecięcy umysł w porównaniu do dorosłości.
Na kasetach wideo mieliśmy też jakieś horrory, których bałam się dużo mniej od "proroka Ilji" który prawdopodobnie był komedia, przynajmniej tak twierdzi moja mama.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones